Karácsonyhoz közeledve…

Az első adventi gyertyagyújtást településünkön, a hagyományok szerint Esztár község főterén 2015.11.29-én tartottuk meg.

Az ünnepséget Kolár Norbertné Református lelkész beszéde nyitotta meg, majd a műsort az Alapfokú Művészeti Iskola tanulói folytatták. Ezt követően az első Adventi gyertyát  Kéri Dániel gyújtotta meg. Mielőtt a pódium beszélgetésre sor került volna, Jenei Zoltán volt esztári református lelkész, imába foglalva áldását kérte településünk lakóira. A művelődési ház nagytermében folytatott beszélgetés alatt Szécsi Attila kérdésire válaszolt lelkész úr.A második Adventi gyertyagyújtásra 2015.12.06-án este került sor, ahol ismételten Kolár Norbertné Református lelkész mondott beszédet. A második gyertya lángja is fellobbant Szilágyi Gréta segítségével. Főterünk gazdagodott, egy nagyon szép fenyőfával amit Csengeri Sándor és családja ajánlott fel, és helyére került a „Mindenki Kapuja” is. Czár Lajos és Györgypál Imre közreműködésével a kaput a Bibliatáborban kezdték el faragni a gyerekek, ami a második adventi gyertyagyújtásra készült el. Különböző népi motívumok díszítik amit bárki megcsodálhat és átmehet alatta. Időközben megérkezett a Mikulás és krampusza, a gyerekek versekkel és énekekkel jártak kedvében a Télapónak aki finomsággal köszönte ezt meg. A harmadik Adventi gyertyagyújtás is kezdetét vette 2015.12.13-án. A kellemetlen időjárás ellenére most is sokan gyűltek össze Esztár főterén. Kolár Norbertné református lelkész beszéde nyitotta az ünnepséget, ezt követően az Esztári Citera együttest hallhattuk. A harmadik Adventi gyertyát Bojtor Izabella gyújthatta meg. A főtér még egy látványossággal is bővült ezen a napon, egy pet-palackból készült angyallal, ami nagy sikert aratott a településen, ötletes, mutatós és környezetbarát is, melyet köszönhetünk Baloghné Kószi Andreának és a teleház dolgozóinak. A gyertyagyújtást jótékonysági koncert követte, amin az esztári közönség támogatójeggyel segíthette a tárogató megvásárlását.

Vasránap az utolsó gyertya meggyújtására is várunk mindenkit szeretettel!